Żółw Franklin w bibliotece

Żółwie 2020 110 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się kolejne literackie warsztaty twórcze dla dzieci. Na rozpoczęcie warsztatów młodzi czytelnicy wysłuchali opowiadania Paulette Bourgeois i Bredy Clark pt. „Franklin idzie do szpitala”, który przeczytała im pani Ewa Ozdoba – pielęgniarka środowiskowa z Trzcinicy.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać pracę pielęgniarki oraz zobaczyć, co znajduje się w jej torbie: ciśnieniomierz, kroplówkę, bańki, fartuszek i rękawiczki ochronne oraz wiele innych rzeczy. Pani Ewa zademonstrowała dzieciom jak zakłada się opaskę uciskową przeznaczoną do pobierania krwi od pacjenta. Nawiązała również do obecnie panującej pandemii koronawirusa, pokazując dzieciom w jakich strojach lekarze i pielęgniarki przyjmują pacjentów oraz opowiadając o sposobach chronienia się przed zakażeniem np. poprzez noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i ich częste mycie, zachowywanie bezpiecznej odległości od innych osób. Następnie uczestnicy wzięli udział w quizie literackim. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – książkę i zestaw flamastrów. Dzieci wręczyły pani Ewie kwiatka i nagrodziły oklaskami w podziękowaniu za wizytę i wspaniały pokaz. Po emocjonującej pierwszej części warsztatów, przyszedł czas na pracę twórczą. Dzieci zainspirowane przygodami Franklina miały za zadanie wykonać z papierowego talerzyka i kolorowych kartek papieru żółwia. Wykorzystały również do tego farby i pisaki. Rezultaty ich pracy można podziwiać na wystawie w bibliotece. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał soczek i lizaka.

Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowywane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Żółwie 2020 1

Żółwie 2020 2

Żółwie 2020 3

Żółwie 2020 4

Żółwie 2020 4