Zakończenie karnawału w Filii Bibliotecznej w Laskach

17 lutego br., jak w każdą środę, Filia biblioteczna w Laskach gościła grupę dzieci, którzy po raz kolejny wzięli udział w przygotowanych warsztatach, na których poruszamy różnorodną tematykę oraz rozwijamy talenty najmłodszych. Minione zajęcia były ostatnim spotkaniem odbywającym się w tegorocznym karnawale.

Z tej okazji nasze warsztaty zostały poświęcone tejże tematyce jak i w dużej mierze nawiązywały do dnia nazywanego przez wszystkich Tłustym czwartkiem. W trakcie spotkania mówiliśmy o słodyczach, ale też powiedzieliśmy sobie jakie mogą być minusy nadmiernego jedzenia cukrowych pyszności.

W pierwszej kolejności dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai, który został przygotowany na podstawie treści z książki „Basia i słodycze” autorstwa Zofii Staneckiej. Dzieci wiernie śledziły fabułę oraz były bardzo ciekawe samego zakończenia opowiadania. Dzięki zastosowanej formie, uczestnicy mogli również zobaczyć na obrazkach świat małej Basi. Po seansie, przeprowadzony został mini quiz, który tradycyjnie wyłonił dwójkę laureatów. Tym razem zostały nimi: Maja Kofel i Laura Trelińska. Dziewczynki zadowolone z przebiegu quizu, ustawiły się do zwycięskiej fotografii.

W ramach drugiej części spotkania, przygotowanej specjalnie dla naszych aktywnych uczestników, mali artyści tworzyli papierowe pączki i donaty w związku z przypadającym następnego dnia – Tłustym czwartkiem. Dzięki szablonom dzieci mogły skompletować wszystkie elementy potrzebne do stworzenia pączków. Na koniec uczestnicy ozdabiali swoje papierowe słodkości lukrem bądź posypką. Chętne osoby projektowały również pudełka, w którym następnie umieszczali swoje wypieki. Podczas tej części spotkania na dzieci czekała kolejna niespodzianka. W budynku biblioteki gościliśmy bowiem Panią Renatę Marczak – bibliotekarza Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach. Dzieci z wielką radością przywitały się z naszym specjalnym gościem, a następnie pod jego czujnym okiem tworzyły wspaniałe prace. Wszyscy podziękowaliśmy Pani Renacie za miło spędzony czas.

Na zakończenie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie, a także uczestnicy zajęć poczęstowali się owocowymi cukierkami.

421991829_409971761378739_6726071388048729729_n

424858744_409971804712068_4456460988047726983_n