Żabki i pączki bohaterami warsztatów

Żabki_1Podczas wczorajszych warsztatów kulturalno-edukacyjnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy było bardzo słodko.  Z okazji Tłustego Czwartku, na wszystkie dzieci czekały słodkie pączusie. Najpierw jednak uczestnicy wysłuchali opowiadania „Zaczarowany książę” o pięknej księżniczce i księciu zaklętym w żabę. Po krótki quizie literackim, którego zwycięzcy zostali nagrodzeni książeczkami, dzieci zaczęły tworzyć zielone żabki z papierowych kółeczek. W ruch poszły nożyczki, kleje i kolorowy papier. Podczas pracy uczestnicy zajadali się pączkami. Na koniec dzieci zapozowały ze swoimi żabkami do wspólnego zdjęcia. Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.
Warsztaty są przygotowywane i przeprowadzane przez dyrektor biblioteki – Renatę Gość oraz bibliotekarza – Agnieszkę Kałkę.

Żabki_2

Żabki_3