Wręczenie dyplomów i nagród w konkursie „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”

17 stycznia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu świątecznego pn. „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.

 W listopadzie 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy wraz z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Stanisława w Trzcinicy ogłosiły konkurs świąteczny pn. „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”. W dniu 22 grudnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie: ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, Maria Tomalik – bibliotekarz trzcinickiej książnicy oraz Marcelina Kuboszek – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Laskach dokonała oceny zgłoszonych stroików świątecznych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bowiem rodziny przygotowały prawdziwe dzieła sztuki. Trudno było wybrać ten najpiękniejszy. Zastosowane różnorodne techniki sprawiły, że wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością. Ostatecznie komisja przyznała cztery nagrody główne (Państwu Andrzejowi i Barbarze Stefańskim z Trzcinicy, Weronice Żłobińskiej ze Smardz, Mateuszowi Kaczmarkowi z rodzicami z Lasek oraz Teresie, Marii i Marcinowi Stefańskim z rodzicami z Trzcinicy) i trzy wyróżnienia (Michałowi i Michalinie Nolbertom z rodzicami z Trzcinicy, Jakubowi Hofmanowi z siostrą z Piotrówki oraz Igorowi i Wiktorowi Zimochom z rodzicami z Piotrówki) Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na wręczanie nagród, które odbyło się w dniu 7 stycznia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. Nagrody laureatom i uczestnikom wręczyli wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość oraz ks. kanonik Wiesław Cieplik. Organizatorzy spotkania pogratulowali rodzinom nagród i wyróżnień, gdyż biorąc udział konkursie, pielęgnujemy wspaniałą, bożonarodzeniową tradycję oraz kontynuujemy dzieło naszych przodków.

Pokłosiem Rodzinnego Konkursu Świątecznego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy przy współpracy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Stanisława biskupa w Trzcinicy jest przygotowany przez Firmę ESNET wirtualny spacer po wystawie „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”, dostępny na Facebooku oraz stronie internetowej trzcinickiej książnicy.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11