Wizyta uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach

wizyt_uczn_2016_316 marca 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach  zwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy.

Lekcje biblioteczne nt. katalogów bibliotecznych, jak również zwiedzanie okolicznościowych wystaw miało miejsce 17 marca br. Uczestnikami zajęć byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Laskach.
wizyt_uczn_2016_1

wizyt_uczn_2016_2wizyt_uczn_2016_3Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę prac artystycznych mieszczącą się w hallu biblioteki, po czym zwiedzili wypożyczalnię, czytelnię, salonik czasopism, kącik dla najmłodszych czytelników, pracownię komputerową i salę multimedialną. Po obejrzeniu sali konferencyjnej uczniowie  w Izbie Pamięci mogli zapoznać się z dokumentami i eksponatami traktującymi o historii miejscowości i gminy Trzcinica, jak również podziwiali wystawę okolicznościową medali i numizmatów papieskich.
wizyt_uczn_2016_4wizyt_uczn_2016_5