Wesoły stonogi zawitały do biblioteki

Stonogi 2020 1Kolejne literackie warsztaty twórcze dla dzieci już za nami. Na zajęciach, które odbyły się 3 września br. młodzi czytelnicy mieli możliwość zapoznać się ze światem małych zwierzątek żyjących w trawie.

W temat zajęć wprowadziło dzieci opowiadanie Edyty Zarębskiej pt. „Kto siedzi w trawie?”, które przeczytała bibliotekarz Maria Tomalik. Po wysłuchaniu bajki przyszedł czas na quiz literacki. Dzieci, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania otrzymały atrakcyjne nagrody książkowe i grę edukacyjną. Następnie uczestnicy zabrali się za wykonanie pracy manualnej, która polegała na stworzeniu różnokolorowej stonogi z wytłaczanki do jajek. Do tego celu wykorzystały również kolorowy papier oraz farby. Dzieci pozostawiły swoje prace w bibliotece aby można je było podziwiać na wystawie. Na zakończenie zajęć, w nagrodę za kreatywną i twórczą pracę, młodym uczestnikom rozdano soczki i lizaki. Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowywane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Stonogi 2020 1

Stonogi 2020 2