Wesołe stonogi w Filii Bibliotecznej w Laskach

Stonogi Laski 121 września br. odbyły się kolejne literackie warsztaty twórcze dla małych czytelników. W temat zajęć wprowadziła dzieci książka autorstwa Alexis Nesme pt. „Marysia w ogrodzie”, którą przeczytała bibliotekarz Marcelina Kuboszek.

Po wysłuchaniu bajki przyszedł czas na quiz literacki. Dzieci, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania otrzymały atrakcyjne nagrody. Następnie uczestnicy zabrali się za wykonanie pracy manualnej, która polegała na stworzeniu kolorowej stonogi z wytłaczanki do jajek. Do tego celu wykorzystały także pisaki, kolorowy papier oraz farby.  Na zakończenie zajęć, w nagrodę za kreatywną i twórczą pracę, młodym czytelnikom rozdano słodkości. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w Filii Bibliotecznej w Laskach.

Stonogi Laski 1

Stonogi Laski 2