Warsztaty z tworzenia motylków

Motylki_1W Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy warsztaty z cyklu „Czwartkowych spotkań z książką” odbywają się pod znakiem wiosny. Wczoraj mali uczestnicy tworzyli kolorowe motylki. Do pracy zainspirowało ich opowiadanie Edyty Zarębskiej pt. „Kto siedzi w trawie?”, na podstawie którego przeprowadzony został mini quiz literacki ze słodkimi nagrodami. Następnie dzieci zabrały się do pracy. Obklejały rolki po papierze bibułą, wycinały i ozdabiały skrzydełka oraz sklejały swoje motylki zajadając się przy tym wafelkami. Pod koniec warsztatów w bibliotece zrobiło się niezwykle kolorowo. Uczestnicy zajęć na koniec zapozowali ze swoimi kolorowymi motylkami do wspólnego zdjęcia.
Zajęcia są przygotowywane i przeprowadzane przez dyrektor biblioteki – Renatę Gość oraz bibliotekarza – Agnieszkę Kałkę.

Motylki_1

Motylki_2