Warsztaty artystyczne z ozdabiania szkatułek techniką decoupage

425 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyła się pierwsza z dwóch części warsztatów artystycznych dla dorosłych i seniorów poświęconych ozdabianiu szkatułek techniką decoupage. Uczestniczyły w nich mieszkanki Gminy Trzcinica, które już wcześniej brały udział w podobnych warsztatach we wrześniu br. w bibliotece.

Wszystkie niezbędne materiały do stworzenia dekoracji techniką decoupage zapewniła Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy. Podczas pierwszego spotkania panie dokonały wyboru szkatułek, ozdób oraz serwetek, które posłużą im do stworzenia „małych dzieł sztuki”. Podążając za wskazówkami prowadzącej dyrektor książnicy Renaty Gość, krok po kroku wykonywały kolejne czynności. Najpierw szlifowały drewniane szkatułki, następnie pędzelkami nakładały warstwy gruntu akrylowego, białej farby podkładowej, po czym suszyły swoje prace. Jest to bardzo pracochłonna i wymagająca wiele cierpliwości praca, dlatego na kolejnym spotkaniu zaplanowano zdobienie i malowanie szkatułek. „Cieszymy się, że  warsztaty artystyczne odbywające się w naszej bibliotece zyskały tak pozytywną opinię i inspirują uczestniczki do dalszej realizacji pracy twórczej” – mówi dyrektor książnicy Renata Gość, która na zakończenie warsztatów podziękowała uczestniczkom za zaangażowanie i kreatywność podczas tworzenia swoich prac. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 10 listopada br.