W bibliotece rusza akcja „Mała książka – wielki człowiek”

Mała Książka 2019„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy oraz Fila Biblioteczna w Laskach realizują kolejną odsłonę kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki.
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat (roczniki 2013-2016), do biblioteki po Karty Małego Czytelnika i wyprawki czytelnicze, które wydawane będą dzieciom od przyszłego tygodnia.
Trzcinicka książnica wraz z Filią Biblioteczną w Laskach biorą udział w projekcie skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, którym jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Mała Książka 2019

PLAKAT 2019