Spotkanie z trzcinicką powieściopisarką – Marzeną Pregiel, autorką kilkunastu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych

1Marzena Pregiel pisząca pod pseudonimem Wanda Siubiela spotkała się 23 sierpnia br. z młodymi czytelnikami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy”. Spotkanie autorskie zostało połączone z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci tworzyły ilustracje do kolejnych książek powieściopisarki.

„Pisałam od małego. Już jako pierwszoklasistka zaczęłam tworzyć krótkie rymowanki, a w późniejszych latach rozwijałam talent pisarski pod okiem nauczycieli. Jednak ze względu na finanse wybrałam informatykę, którą zajmuję się zawodowo. Dwa lata temu pod wpływem impulsu ponownie wróciłam do pisania i tak powstała moja pierwsza książka „Wzgórze Olch”, którą skierowałam do najmłodszego grona czytelników. Komentarze jednak wskazują, że świat Anastazji skradł niejedno serce dorosłego, więc nie zawężam przedziału wiekowego, a wręcz przeciwnie – chciałabym, aby moja twórczość towarzyszyła i najmłodszym, i seniorom w odkrywaniu piękna w dniu codziennym” – mówiła o sobie autorka. Talent pisarski Wandy Siubieli został zauważony w wielu wydawnictwach krajowych – „Kiedy wysłałam do wydawnictw swoją pierwszą książkę „Wzgórze Olch”, praktycznie od każdego z nich otrzymałam pozytywną odpowiedź. Mogłam wybrać wydanie w podstawowej formie, gdzie wydawnictwo zajmuje się usługą wydawniczą oraz wszystkimi formalnościami.  Uznałam, że wybiorę najbardziej zaufanego partnera. Podpisałam umowę z PWN i za pośrednictwem portalu Rozpisani.pl zaczęłam wydawać swoje książki” – kontynuowała literatka.

Podczas spotkania Wanda Siubiela przeczytała dzieciom fragment książki swojego autorstwa pt. „Wzgórze Olch” – pierwszej części fantastycznej sagi „Kamień Królestwa Sloget”. Po wysłuchaniu opowiadania mali czytelnicy wzięli udział w quzie literackim, w którym za prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni zestawami plastycznymi. Nie lada atrakcją dla najmłodszych była możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, podczas których tworzyli prace plastyczne nawiązujące tematyką do książek Wandy Siubieli. Za pomocą patyczków higienicznych, farb oraz pasteli tworzyli wspaniałe obrazy przedstawiające rusałki oraz elfy. Wszystkie prace będące pokłosiem warsztatów wezmą udział w konkursie organizowanym przez autorkę, a dla zwycięzców przewidziane są niespodzianki. Na zakończenie spotkania dyrektor książnicy Renata Gość oraz wraz z dziećmi podziękowała autorce za urocze spotkanie wręczając kwiaty oraz upominek. Spotkanie z tą niezwykłą literatką z pewnością zachęci dzieci do sięgnięcia po jej książki, które są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

1

2

3

4

5

6

7