Spotkanie czytelnicze dla dzieci

DSCN178117 czerwca br., z okazji jubileuszu 15-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zorganizowała spotkanie czytelnicze dla dzieci.

Piątkowy ranek był również okazją do wręczenia dyplomów i nagród czytelnikom nagrodzonym w gminnym konkursie na ,,Najładniejszą zakładkę do książki”. W imprezie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Trzcinicy i z Lasek wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście.

DSCN1726

DSCN1716

Po krótkiej prezentacji piosenek, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o najbardziej znanym wśród najmłodszych Żółwiu Franklinie. W rolę lektorów wcielili się: Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, ks. kanonik Wiesław Cieplik, kierownik PPS w Trzcinicy Aneta Jędryca, wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Monika Bartkowiak oraz Cecylia Pilarska – emerytowany pracownik GBP w Trzcinicy i Barbara Urbańska. Mali słuchacze grzecznie i z uwagą wysłuchali bajki opowiadającej o przygodach Franklina i nowej nauczycielki w jego szkole.

DSCN1737

DSCN1722

Następnie dyrektor biblioteki Renata Gość wraz z wójtem Grzegorzem Hadzikiem wręczyli dyplomy oraz nagrody książkowe dzieciom wyróżnionym w konkursie na ,,Najładniejszą zakładkę do książki”. Tematem Konkursu było wykonanie niepowtarzalnej zakładki do książki. Na konkurs nadesłanych zostało 106 przepięknych, kolorowych prac.

DSCN1744

DSCN1755

DSCN1775

DSCN1752DSCN1752 DSCN1752

Po rozdaniu nagród, najmłodsi w skupieniu wysłuchali wiersza ,,Lokomotywa” Juliana Tuwima, przeczytanej przez lektorów i w grupach malowali na brystolach poszczególne wagony z bajki.  Wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie zostali poczęstowani słodkościami otrzymanymi od wójta Gminy Trzcinica, jak również biblioteki. Do rąk rozradowanych dzieci trafiły również kolorowe balony.

DSCN1846

DSCN1844

DSCN1833

I Kategoria:
I miejsce
: Hanna Woźnica (PPS w Trzcinicy)
II miejsce: Dawid Biczysko (PPS w Laskach)
III miejsce: Julian Maciejewski (PPS w Trzcinicy)
Wyróżnienia: Kamil Szajdak (PPS w Laskach), Martyna Laske (PPS w Laskach), Hubert Żeleźniak (PPS w Laskach), Maja Kołodziej (PPS w Laskach), Anna Jeż (PPS w Laskach), Alan Rabiega (PPS w Laskach), Krystian Baum (PPS w Laskach), Karolina Usiak (PPS w Trzcinicy), Klaudia Stężały (PPS w Laskach), Marcel Krowiarz.

II Kategoria:
I miejsce:
Maciej Żurawa (kl. III – SP  w Trzcinicy)
II miejsce: Dominik Pawlik (kl. III – SP w Trzcinicy)
III miejsce: Bogumił Kłodnicki (kl. I – SP w Laskach) oraz Zosia Gość (kl. I – SP w Laskach)
Wyróżnienia: Martyna Antoniak ( kl. III – SP w Trzcinicy), Tomasz Cieślak (kl. I – SP w Trzcinicy), Wiktoria Kuboszek (kl. III – SP w Trzcinicy), Róża Giel (kl. II – SP w Laskach), Nadia Woźnica ( kl. I – SP w Laskach), Lena Przybylska (kl. I – SP w Laskach), Oliwia Laske (kl. II – SP w Laskach), Konrad Konieczny (kl. III – SP w Trzcinicy)

III Kategoria:
Wyróżnienie
: Anna Więcek (kl. V – SP w Trzcinicy)

DSCN1745

DSCN1811