Spotkanie autorskie i warsztaty kulinarne z Joanną Krzyżanek w ramach Dziecięcego Festiwalu Książki w Trzcinicy

Warsztaty_kulinarne_120 sierpnia br. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitała znana autorka książek dla dzieci – Joanna Krzyżanek. Przybyłe na spotkanie autorskie dzieci powitała dyrektor biblioteki Renata Gość, która życzyła im udanej podróży w świat przygód bohaterki literackiej Cecylki Knedelek oraz wspaniałych inspiracji przy warsztatach kulinarnych.

Najmłodsi mieszkańcy gminy podczas spotkania wysłuchali barwnych opowieści o bardzo ciekawym dzieciństwie pani Joanny, a w szczególności o jej babci Cecylii, która stała się inspiracją dla znanej wszystkim dzieciom bohaterki – Cecylki Knedelek oraz o czarnym kocie Rajmundzie, który był zbyt niecierpliwy, by pozować do portretu. Uczestnicy spotkania poznali także mieszkańców Starego Knedelkowa, a w szczególności tych najmłodszych – Cecylkę Knedelek, Ignasia oraz bliźniaków Filipa i Lusię. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, na których za pomocą suchych wafli, nutelli, biszkoptów i paluszków tworzyły słodkie koty. Niektóre koty wyszły duże i puszyste, a inne kociaki małe i zwinne. Podczas warsztatów było bardzo wesoło, czekoladowo i smacznie. Na dzieci czekały także słodkie deserki oraz soczki.
Spotkanie było częścią projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy pn. „Dziecięcy Festiwal Książki” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty_kulinarne_2

Warsztaty_kulinarne_3