Spektakl teatralny pt. „Dzwonnik z Notre Dame”

Dzwonnik_123 sierpnia br. na zaproszenie dyrektor Renaty Gość do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy po raz drugi zawitał Teatr Blaszany Bębenek. Tym razem najmłodsi mieszkańcy gminy mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. W tym dniu do biblioteki zawitał także Wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, który życzył dzieciom dobrej zabawy podczas spektaklu.

„Dzwonnik z Notre Dame” to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku, inspirowany filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Dzieci przeniosły się do Paryża, gdzie odbywało się coroczne święto głupców, podczas którego odbył się konkurs na najśmieszniejszą twarz. Do konkursu stanęły trzy urocze ochotniczki z publiczności, jednak pomimo strojenia wspaniałych min, zostały pokonane przez dzwonnika o imieniu Quasimodo, zamieszkującego katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia swego pana, okrutnego sędziego Frollo, czym go bardzo rozzłościł. Sędzia chciał ukarać Quasimoda, ale w jego obronie stanęła urocza Esmeralda, która za swe odważne zachowanie została uwięziona w katedrze. Jednak z pomocą dzwonnika udało się jej uciec i po licznych przygodach przepędzić złego sędziego.
Aktorzy za swą wspaniałą grę zostali nagrodzeni brawami oraz kwiatkami, a na dzieci na końcu czekała słodka niespodzianka.
Spektakl był częścią projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy pn. „Dziecięcy Festiwal Książki” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki i został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzwonnik_2

Dzwonnik_3

Dzwonnik_4

Dzwonnik_5

Dzwonnik_6

Dzwonnik_7

Dzwonnik_1