Spektakl „Piraci i wyspa skarbów”

Piraci_117 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej w Trzcinicy oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzcinicy miały okazję obejrzeć kolejny spektakl Teatru Blaszany Bębenek. Aktorzy zawitali do trzcinickiej książnicy na zaproszenie dyrektor – Renaty Gość i wykonali przedstawienie pt. „Piraci i wyspa skarbów”.
Inspiracją do tego spektaklu była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Dzieci poznały bohatera spektaklu, młodą dziewczynę imieniem Gina. Seria wypadków sprawiła, że musiała ona wziąć udział w wyprawie po legendarny skarb kapitana piratów. Z pomocą małych widzów odkryła, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. Po licznych przygodach, które wywoływały salwę śmiechu u dzieci, Ginie udało się pokonać podstępnego Kulawego Johna, który chciał zawłaszczyć sobie skarb  i pomyślnie zakończyć wyprawę. Spektakl został wzbogacony o utwory zaśpiewane na żywo, zabawy ruchowe z dziećmi, oraz zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie.
Aktorzy za swą wspaniałą grę zostali nagrodzeni brawami oraz kwiatkami. Spektakl był częścią projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy pn. „Książka – źródło inspiracji” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki i został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Piraci_1

Piraci_2