Spektakl „Legenda o Wandzie…” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Legenda o Wandzie 2020 12 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa ze współczesną adaptacją legendy o książnice Wandzie.

Spektakl gry aktorskiej pt. „Legenda o Wandzie, co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” obejrzały dzieci z terenu gminy Trzcinica. Legenda o Księżniczce Wandzie i Księciu Rytygierze przeniosła młodszych czytelników  do Krakowa,  gdzie poznali królewnę i historię prawdziwej miłości, ale także chęci dążenia do władzy. Po śmierci Króla Kraka do Wandy przyjeżdżało wielu śmiałków, którzy myśleli o ślubie z królewną. Wanda wierzyła jednak w prawdziwe uczucie i nie miała zamiaru się zgodzić. Za pieniądze nie można kupić uczuć, a to prawdziwe uczucie było dla królewny najważniejsze. Nikt nie wiedział, że Wanda ma już wybranka serca. To opowieść pełna humoru, która w doskonały sposób pokazała dzieciom, że nie można kupić miłości i tylko prawdziwe uczucia mają szansę zwyciężyć.

Czytelnicy aktywnie brali udział w widowisku m.in. odpowiadając na pytania zadawane przez aktorów czy podpowiadając jakiego wyboru mają dokonać. Podczas przedstawienia wielokrotnie można było usłyszeć śmiech widzów. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pięknymi kwiatkami.

Spektakl gry aktorskiej jest jednym z elementów  projektu trzcinickiej biblioteki pn. „Przygoda z książką” realizowanego w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Legenda o Wandzie 2020 1

Legenda o Wandzie 2020 2

Legenda o Wandzie 2020 3