Rozdanie nagród najlepszym czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy

114 lutego 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym czytelnikom w gminnym konkursie czytelniczym. Konkurs ten na stałe wpisał się w działalność biblioteki, a jego celem jest popularyzacja czytelnictwa w środowisku lokalnym.

Do laureatów konkursu „Najlepszy Czytelnik 2022 Roku” zostali wytypowani młodzi czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek – mówi Renata Gość dyrektor trzcinickiej książnicy. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody (książki, zestawy plastyczne) oraz dyplomy, które zwycięzcom wręczył wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik oraz Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

I miejsce w konkursie czytelniczym w trzcinickiej książnicy zdobył Wiktor Nowak (wypożyczył 332 książki), II miejsce zostało przyznane Adamowi Krowiarzowi-Waszkiewiczowi (wypożyczył 297 książek), natomiast III miejsce zajęli Gracjan Siwek (243 książek) i Dominika Siwek (243 książek). Ponadto wyróżnionych zostało 9 czytelników, którzy wypożyczyli ponad 100 woluminów: Mikołaj Trzeciak, Emilia Nolbert, Zofia Kowalczyk, Oliwia Ciesiółka, Zofia Hofman, Wiktoria Urbańska, Leon Ciesiółka, Milena Hofman i Bruno Wawrzyniak.

Wszyscy wyróżnieni czytelnicy biorą również udział w ogólnopolskiej akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. W ramach projektu uczestnicy otrzymują wyprawki czytelnicze (książkę, Kartę Małego Czytelnika, zakładkę). Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom. Dodatkowo książnica w Trzcinicy dla laureatów funduje różnorodne nagrody: książeczki, zestawy plastyczne.

Na zakończenie spotkania dyrektor książnicy Renata Gość oraz wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik pogratulowali wszystkim laureatom czytelniczych osiągnięć i zachęcili do kontynuowania wypożyczania książek. Następnie wszyscy mali czytelnicy zapozowali do wspólnego zdjęcia.