Rodzinny festyn integracyjny w Trzcinicy

festyn2014_115 sierpnia br. odbył się rodzinny festyn integracyjny w Trzcinicy. Podczas imprezy czytelniczej, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy podczas rodzinnego festynu integracyjnego włączyła się w organizację imprezy czytelniczej dla najmłodszych mieszkańców gminy Trzcinica. Wspólne czytanie opowiadania „Franklin i książka z biblioteki” było nie lada atrakcją dla maluchów.

Organizatorem festynu na boisku LZS w Trzcinicy była Rada Sołecka oraz radni z Trzcinicy.

festyn2014_3

Na zaproszenie Renaty Gość – dyrektor GBP w Trzcinicy w roli lektorów mogliśmy usłyszeć: Włodzimierza Mazurkiewicza – starostę kępińskiego, ks. proboszcza Wiesława Cieplika, Leokadię Talar – emerytowaną nauczycielkę oraz Tomasza Gatnera – przedstawiciela radnych z Trzcinicy.

festyn2014_2
Podczas spotkania Piotr Nasiadek przeprowadził quiz czytelniczy, na który odpowiadały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Laureaci mini konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę. Na koniec spotkania pracownice biblioteki: Ewa Jendryca oraz Monika Żłobińska poczęstowały wszystkie dzieci słodyczami i rozdały zakładki do książek otrzymane od Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

festyn2014_1
Podczas festynu sołtys Trzcinicy Krzysztof Ostrowski rozdał ponad 500 ulotek promocyjnych „W naszej bibliotece każda książka na wagę złota”. ” Jest to akcja biblioteki, która ma na celu zachęcenie mieszkańców do przekazania bibliotece dowolnie wybranej, niezniszczonej (wydanej po 2000 r.) książki. Podarowane woluminy będą udostępnione czytelnikom do wypożyczeń w nowej bibliotece. Każda ofiarowana książka będzie zawierała metryczkę, z której będzie można się dowiedzieć, przez kogo została ona podarowana.

festyn2014_4

Impreza czytelnicza zorganizowana podczas festynu pokazała, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu.