Recital Katarzyny Żak w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Katarzyna_Żak_116 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się wspaniałe wydarzenie kulturalne – recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak – znanej wszystkim aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, wokalistki.

Na uroczystość tę przybyło ponad 100 osób z terenu gminy Trzcinica oraz z całego powiatu kępińskiego. Zgromadzonych gości powitała Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. W tym dniu do książnicy przybyli m. in.: Wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, proboszcz trzcinickiej parafii – ks. kan. Wiesław Cieplik, przewodniczący Rady Gminy – Zdzisław Mikołajczyk wraz z radnymi oraz radny powiatowy – Tomasz Gatner.
Wokalista w cudowny sposób, z gracją i lekkością nawiązała kontakt z publicznością. Opowiedziała kilka ciekawych anegdot ze swojego życia zawodowego oraz przybliżyła procesy powstawania jej płyt, w tym ostatniej: „Miłosna Osiecka”, zawierającej teksty Agnieszki Osieckiej. Jak stwierdziła artystka – „Nikt tak pięknie nie pisał o miłości, jak Agnieszka Osiecka”. Wykonała także kilka wspaniałych, wzruszających bądź rozśmieszających do łez utworów, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Wokalistka po pierwszym utworze poprosiła o to, aby nie robić jej zdjęć i zaprzestać filmowania jej w trakcie koncertu, gdyż wywołuje to dyskomfort. Jednak po recitalu z chęcią podpisywała płyty, rozmawiała z każdą osobą i pozowała do zdjęć. Wszyscy zgromadzeni byli zachwyceni ciepłem oraz dobrocią bijącymi od artystki.
Po recitalu, nagrodzonym gorącymi owacjami, dyrektor biblioteki serdecznie podziękowała Katarzynie Żak za tak wspaniały wieczór oraz wręczyła jej kwiaty i upominek. Osobne podziękowania skierowała do menadżerki artystki – Małgorzaty Matusiak. Także wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik podziękował wokalistce, a także dyrektor książnicy – Renacie Gość za wspaniałe inicjatywy kulturalne, realizowane z myślą o mieszkańcach gminy Trzcinica. Następnie dyrektor biblioteki zaprosiła wszystkich zgromadzonych na przygotowany poczęstunek.
Recital muzyczny był częścią realizowanego przez bibliotekę projektu „Książka – źródło inspiracji” w ramach programu Partnerstwo dla książki i został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katarzyna_Żak_1

Katarzyna_Żak_2

Katarzyna_Żak_3

Katarzyna_Żak_4

Katarzyna_Żak_5

Katarzyna_Żak_6

Katarzyna_Żak_7

Katarzyna_Żak_8

Katarzyna_Żak_9

Katarzyna_Żak_10

Katarzyna_Żak_11

Katarzyna_Żak_12

Katarzyna_Żak_13

Katarzyna_Żak_14

Katarzyna_Żak_15

Katarzyna_Żak_16