Pogodne słoneczka na pożegnanie lata

Słoneczka 2020 124 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się literackie warsztaty twórcze dla dzieci. W związku z tym, iż dwa wcześniej rozpoczęła się kalendarzowa jesień, zajęcia stały się okazją do symbolicznego pożegnania lata.

W tematykę warsztatów wprowadziło dzieci opowiadanie pt. „Wiatr północny i słońce” pochodzące z serii książek „Spotkanie z bajką”. Następnie młodzi czytelnicy wzięli udział w quizie literackim ze znajomości bajki, którą wcześniej wysłuchali. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami. Następną częścią spotkania były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci z wielką starannością i zapałem wykonały przepiękne słoneczka. Wykorzystały do tego celu papierowy talerzyk, farby, pisaki i kolorowy papier. Warto nadmienić, iż aby wykonać promienie słoneczne, musiały kilkakrotnie odrysowywać na papierze własną rączkę a następnie wyciąć powstały w ten sposób szablon. Dzieciom nie sprawiło to jednak żadnego problemu i precyzyjnie tworzyły swoje dzieło. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości, które zabrali ze sobą do domu. Prace plastyczne dzieci można podziwiać na wystawie w gminnej bibliotece. Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowywane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Słoneczka 2020 1

Słoneczka 2020 2