Podziękowanie od Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro

Projekt bez nazwy — kopiaCzytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Ambasadorami DOBRA. Podczas spotkania „Trzcinickie zamyślenia” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy oraz Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość”, które odbyło się 26 listopada 2023 r. uczestnicy wydarzenia wsparli akcję misyjną „Biblioteka na Madagaskarze”. Inicjatywa miała na celu wsparcie ubogich dzieci – uczniów szkoły misyjnej na Madagaskarze w postaci zakupu książek i podręczników do nauki.

Uczestnicy spotkania łącznie wpłacili 2.000,00 zł na rzecz zakupu książek i podręczników do nauki języków obcych dla malgaskich dzieci, podopiecznych misji oriońskiej w Ankazoabo-SUD. Darczyńcy w zamian za wpłatę otrzymali książki autorstwa Renaty Gość wydane w ramach serii wydawniczej „Terapeutyczna moc bajek”: „Miluś”, „Zaczarowany ogród”, „Syrenka Laura”, „Bal motyli”, „Tajemnicza wyprawa małych Tuptusiów”.

Projekt misyjny „Biblioteka na Madagaskarze” jest prowadzony przez Fundację Księdza Orione Czyńmy Dobro, która została powołana w 2007 r. Misją Fundacji jest pomoc najbardziej potrzebującym, zarówno dzieciom jak i dorosłym, w Polsce i w innych krajach świata oraz czynienie dobra na wzór swojego Patrona.

Projekt bez nazwy