Podsumowanie zajęć w roku szkolnym 2018/2019

Kalambury_2019_1Podczas spotkania w dniu 27 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy zakończyliśmy warsztaty z cyklu „Czwartkowych spotkań z książką” w roku szkolnym 2018/2019.Z tej okazji dzieci uczestniczące w zajęciach odwiedził Wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, który przeczytał uczestnikom warsztatów wakacyjne opowiadanie „Na plaży” o przygodach czerwonego pieska Clifforda i Emily Elizabeth. Następnie razem z dyrektor biblioteki Renatą Gość rozdali wszystkim obecnym dzieciom dyplomy uczestnictwa w zajęciach oraz nagrody książkowe. Wójt Gminy Trzcinica pogratulował także dzieciom zapału oraz rozwijania swoich zdolności manualnych, a następnie życzył im udanych wakacji. Po tej części spotkania przyszedł czas na zabawy ze słodkimi nagrodami. Dzieci bawiły się w kalambury, rysując i odgadując znane postacie z bajek.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne warsztaty, które odbędą się w sierpniu – mówi Renata Gość – dyrektor trzcinickiej książnicy. O szczegółach będziemy informować na portalu społecznościowym Facebooku, stronie internetowej biblioteki oraz plakatach informacyjnych.
Warsztaty są przygotowywane oraz przeprowadzane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Agnieszkę Kałkę. Literackie warsztaty twórcze dla dzieci „Bajkowe kolaże” przeprowadzone w miesiącach maj – czerwiec br. są zrealizowane w ramach programu: „Partnerstwo dla książki” i zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalambury_2019_1

Kalambury_2019_2