Podsumowanie konkursu świętecznego

DSCN521915 stycznia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się wręczenie nagród laureatom  konkursu świątecznego pt. „Najpiękniejszy Anioł Bożonarodzeniowy” połączone z recitalem muzycznym pastorałek i utworów bożonarodzeniowych. Uroczysta gala, w której uczestniczyło ponad sto osób, została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy oraz  Parafię Rzymskokatolicką p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

Na niedzielne spotkanie do trzcinickiej biblioteki przybyli laureaci i rodziny biorące udział w konkursie oraz czytelnicy biblioteki, jak również zaproszeni goście, a wśród nich Grzegorz Hadzik – wójt Gminy Trzcinica, ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii w Trzcinicy, Zdzisław Mikołajczyk – przewodniczący Rady Gminy Trzcinica, Renata Ciemny – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego, sekretarz Gminy Trzcinica, Piotr Czarnasiak – wicedyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach.

DSCN5026

z1

Po powitaniu wykonawców i wszystkich przybyłych na niedzielne spotkanie przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, rozpoczął się wzruszający recital muzyczny najpiękniejszych pastorałek w wykonaniu grupy muzycznej Ars Poetica z Opatowa pod kierunkiem Marka Kowalskiego. Zespół wykonał nastrojowe utwory i pastorałki, nawiązujące do okresu Świąt Bożego Narodzenia.

DSCN5066

DSCN5081

Po koncercie odbyło się wręczenie nagród w konkursie świątecznym pt. „Najpiękniejszy Anioł Bożonarodzeniowy”. Łącznie na konkurs zostało zgłoszonych 50 prac w trzech kategoriach konkursowych: dzieci, rodzic z dzieckiem i dorośli. Anioły wykonano różnymi technikami, w formie pracy przestrzennej lub plastycznej. Autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością w kwestii formy, jak i wykorzystanych materiałów. Prace powstały z masy solnej, nici bawełnianej, gipsu, szyszek i makaronu. Piękne, o wesołych twarzach anioły, zdobią wielobarwne szaty, pomalowane kolorowymi farbami. Możemy również podziwiać wykonane szydełkiem, dostojne skrzydlate postacie, które stroją białe i złote sukienki. Najmniejsze wielkością aniołki powstały z przyklejonych do siebie makaronów o ciekawych kształtach.   Jury w składzie: ks. kan. Wiesław Cieplik, Zbigniew Ozdoba, Natalia Wabnic i Agnieszka Kałka ocieniało między innymi: pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka), oryginalne ujęcie tematu, nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy.

DSCN5093Podziękowanie komisji konkursowej

Laureatom, jak również wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie nagrody i dyplomy wręczyli Grzegorz Hadzik wójt Gminy, ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii w Trzcinicy oraz Renata Gość dyrektor biblioteki.

DSCN5117Laureaci pierwszych miejsc w konkursie wraz z organizatorami gali

DSCN5136

DSCN5147

DSCN5145

DSCN5153

DSCN5169

DSCN5177

W niedzielne popołudnie chwilę oderwania od codzienności przedłużył przygotowany poczęstunek, a zgromadzona tak licznie publiczność miała również możliwość zwiedzania wystawy aniołków bożonarodzeniowych.

DSCN5219

DSCN5203

z

z2

Laureaci:
I miejsce:
Michał i Beata Ozdoba z Janówki
Wanda Adamska z Janówki
Alan Walczak z Pomian
II miejsce:
Marlena i Aldona Kałus z Pomian
Aleksandra Pogoda z Lasek
III miejsce:
Amelka i Katarzyna Aleksandrowicz z Aniołki Pierwszej
Karolina Usiak z Lasek

Wyróżnienia:
Jakub Dudziak z Mamą z Lasek
Maja i Iwona Tomalik z Pomian
Julian i Magdalena Maciejewscy z Trzcinicy
Ewa Majewska z Trzcinicy
Rodzina Juszczaków z Trzcinicy
Zosia Gość z Lasek
Lena Nawrot z Lasek
Martyna Laske z Lasek
Zosia Grycman ze Smardz
Weronika Buła z Kuźnicy Trzcińskiej
Jaś Parzonka z Trzcinicy
Anna Nawrot z Lasek
Lena Przybylska z Lasek
Dominika Kamińska z Trzcinicy
Maja Grycman ze Smardz
Wojciech Żłobiński ze Smardz
Martyna Namyślak ze Smardz
Oliwa Laske z Lasek
Zosia Bogacz z Lasek
Alicja Jakubczak z Trzcinicy
Julia Giezek z Trzcinicy
Jakub Kominek z Lasek