Odwiedziny przedszkolaków w bibliotekach

przedszkolaki_wielkanoc2014_415 i 16 kwietnia br. Filię Biblioteczną w Laskach odwiedziły kolejno 5-letnie oraz 6-lenie przedszkolaki wraz z Panią wicedyrektor – Anną Rabiega, nauczycielką – Panią Wiesławą Maciej oraz pomocą nauczyciela – Panią Barbarą Oleś. Natomiast 16 kwietnia br. do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy z życzeniami świątecznymi zawitały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Trzcinicy wraz z opiekunkami.

Z racji tego, że już za kilka dni będziemy obchodzić Święta Wielkiej Nocy, dzieci, już w świątecznym nastroju, chętnie wysłuchały wierszowanej bajki o zajączku Tuptusiu i jego przygodach. Poprzez bezbłędne odpowiedzi na zadane pytania dotyczące przeczytanego tekstu, mali czytelnicy udowodnili, że byli uważnymi słuchaczami. Następnie opowiedziały o swoich spostrzeżeniach i zwyczajach odnoszących się do zbliżających świąt oraz pokolorowały przygotowane kolorowanki pełne zajączków, kurczątek i pisanek.
Dodatkowo sześciolatki, pięknie przebrane, wspaniale zaprezentowały wielkanocne wierszyki.

Po dokonaniu pamiątkowych zdjęć uczniowie w radosnym nastroju powędrowali do szkoły na poszukiwanie upominków pozostawionych przez zająca wielkanocnego.
przedszkolaki_wielkanoc2014_1

 

przedszkolaki_wielkanoc2014_2

 

przedszkolaki_wielkanoc2014_3

 

przedszkolaki_wielkanoc2014_4