Najlepsi czytelnicy roku 2019 nagrodzeni

Czytelnik_2019_14 lutego 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym czytelnikom w gminnym konkursie czytelniczym. Konkurs ten na stałe wpisał się w działalność biblioteki, a jego celem jest popularyzacja czytelnictwa w środowisku lokalnym. Do laureatów konkursu „Najlepszy Czytelnik 2019 Roku” zostali wytypowani młodzi czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek, korzystają z czytelni internetowej i multimedialnej biblioteki, biorą udział w rożnych konkursach i imprezach czytelniczych organizowanych przez bibliotek – mówi Renata Gość dyrektor trzcinickiej książnicy. Laureatom konkursu nagrody oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik oraz Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. I miejsce w konkursie czytelniczym otrzymał Wiktor Zimoch, II miejsce zostało przyznane Alanowi Walczakowi, natomiast III miejsce zajęła Adrianna Krawczyk. Ponadto wyróżnionych zostało 17 czytelników: Oliwia Parzonka, Wojciech Durlej, Wiktoria Zalesińska, Milena Matyszczak, Mikołaj Bargiel, Małgorzata Smoguła, Emilia Durlej, Natalia Nawrocka, Julia Kruber, Martyna Bargiel, Maja Ceglarska, Pola Żłobińska, Julia Giezek, Weronika Uszycka, Nikola Grzelak, Kornelia Uszycka, Brajan Balcerzak, a nagrodę za udział otrzymało 9 dzieci: Martyna Kałka, Hania Stężała, Vanessa Bielak, Lena Strycharek, Miłosz Kruber, Magdalena Wielgosz, Michalina Walczak, Zosia Hofman oraz Szymon Uszycki.
Dla zwycięzcy konkursu oraz dla wszystkich wyróżnionych przygotowane zostały specjalne nagrody – gry edukacyjne, a dla dzieci, które wypożyczyły i przeczytały trochę mniej książek – przybory plastyczne. Na zakończenie spotkania wszyscy mali czytelnicy zapozowali do wspólnego zdjęcia oraz zostali poczęstowani słodkościami przez Agnieszkę Kałkę – pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Czytelnik_2019_1

Czytelnik_2019_2