Literackie warsztaty twórcze pn. „Książkowe bajanie”

Kubusiowy_świat_129 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy zakończyły się wakacyjne literackie warsztaty twórcze pn. „Książkowe bajanie”. Na ostatnich zajęciach do dzieci zawitał proboszcz trzcinickiej parafii – ks. kan. Wiesław Cieplik. Ks. proboszcz przeczytał  dzieciom opowiadanie o bohaterach ze Stumilowego Lasu pt. „Niespodzianka dla Sowy”, do którego później zadał im kilka pytań. Dzieci, które poprawnie odpowiedziały na pytania, otrzymały z rąk dyrektor biblioteki – Renaty Gość oraz księdza proboszcza nagrody książkowe oraz pisaki lub pastele. Natomiast mali czytelnicy w podziękowaniu za poświęcony im czas wręczyli księdzu Wiesławowi kwiatka.
Następnie dzieci tworzyły z plasteliny bohaterów Stumilowego Lasu – Kubusie Puchatki, Tygryski, Kłapouchego oraz Prosiaczka. Kiedy już każdy uczestnik warsztatów stworzył swojego plastelinowego bohatera, dzieci otrzymały suche wafle, biszkopty i nutellę, z których miały stworzyć słodkie misie. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i powstały pulchniutkie i słodkie Kubusie Puchatki, które powędrowały razem z dziećmi do domów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał także soczek.
Warsztaty są przygotowywane oraz przeprowadzane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Agnieszkę Kałkę. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kubusiowy_świat_1

Kubusiowy_świat_2