Leszek Szczasny w trzcinickiej bibliotece

Leszek_Szczasny_116 października 2018 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy, gościliśmy kolejną ciekawą postać – podróżnika i autora książki „Świat na wyciągnięcie ręki” – Leszka Szczasnego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez trzcinicką bibliotekę „Z książką w plecaku przemierzamy gminę, ojczyznę i świat” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielami.

Podróżnika oraz uczniów i nauczycieli powitała dyrektor biblioteki – Renata Gość, po czym oddała głos autorowi. Pan Leszek opowiedział zebranym o swojej podróży do Turcji. Pokazał uczniom niezwykle piękne fotografie, które wykonał zwiedzając ten interesujący kraj. Podróżnik mówił nie tylko o krajobrazach i zabytkach, które miał okazję podziwiać, ale także o historii tego państwa, o jego kulturze, religii, ludziach i symbolach narodowych. Przedstawił młodzieży Turcję, jakie nie znali z lekcji czy wyjazdów wakacyjnych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają małe, zapomniane przez świat miasteczka, ukryte w głębi kraju, jacy ludzie tam żyją oraz jak traktują żyjące na ulicach zwierzęta. Pan Leszek opowiedział także o swojej książce „Świat na wyciągnięcie ręki” oraz zdradził, iż pracuje nad kolejną publikację, opisującą podróże po Afryce. Na koniec odpowiedział na liczne pytania od młodzieży oraz zapozował z nimi do pamiątkowego zdjęcia.

Dyrektor biblioteki podziękowała panu Leszkowi za interesujące spotkanie, a uczniowie nagrodzili go gromkimi brawami. Młodzież miała także okazję obejrzeć przepiękne zdjęcia z podróży pana Leszka po Omanie, które zostały zaprezentowane na wystawie w książnicy.

Leszek_Szczasny_1

Leszek_Szczasny_2

Leszek_Szczasny_3

Leszek_Szczasny_4

Leszek_Szczasny_5

Leszek_Szczasny_6