„Legenda o syrence warszawskiej”

115 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci prowadzone w ramach projektu „Literackie teatrałki dla dzieci” realizowanego w ramach Programu Rządowego „Partnerstwo dla książki”.

Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się od przedstawienia teatrzyku kamishibai, za którego tym razem popłynęła opowieść pt. „Legenda o syrence warszawskiej”. Po przedstawieniu został rozegrany mini quiz literacki, a jego zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor książnicy Renaty Gość nagrody rzeczowe. Następnie mali artyści zainspirowani niezwykłą opowieścią, zabrali się do pracy twórczej. Wykorzystali do tego brystole, farby oraz plastelinę. Dzieci najpierw wyklejały bohaterów bajki plasteliną a następnie farbami malowały tło, tworząc w ten sposób przepiękne i kreatywne karty narracyjno-obrazkowe do teatrzyku kamishibai. Na zakończenie zajęć zostały dodatkowo nagrodzone słodkościami, które zabrały ze sobą do domu. Wszystkie prace, będące pokłosiem warsztatów artystycznych, można oglądać na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Zajęcia w Trzcinicy zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Marię Tomalik. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rządowego „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

1

3

4

7

11

13