KSIĄŻKOBUS w Trzcinicy

24 czerwca, na boisku sportowym w Trzcinicy, w czasie trwania Dni Gminy Trzcinica, na zaproszenie Renaty Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, pojawi się KSIĄŻKOBUS Wydawnictwa Media Rodzina. 

Wydawnictwo w tym roku celebruje 20-lecie swojej działalności i z tej okazji zawiezie do 20 miejscowości w Polsce, w tym i Trzcinicy, dar Wydawnictwa – książki dla dzieci i młodzieży.
Zadaniem KSIĄŻKOBUSU ma być nie tylko transport książek, ale i promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Partnerem akcji jest Fundacja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom". KSIĄŻKOBUS jest mobilnym ośrodkiem zabaw i warsztatów dla dzieci. Wejście do niego oznacza przekroczenie granicy wyobraźni. Impreza dla dzieci zostanie połączona z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Fundacja, jak co roku, dostarczyła już do biblioteki różnorodne gadżety dla dzieci: zakładki do książek, naklejki, itp.
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy dla wszystkich dzieci, które w niedzielne popołudnie przybędą na boisko w strojach bajkowych przygotowała miłą niespodziankę. Nad całością imprezy zorganizowanej dla najmłodszych mieszkańców Gminy Trzcinica będzie czuwać: Cecylia Pilarska – kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach, Weronika Jokiel – stażystka biblioteki oraz Barbara Urbańska, współpracująca z biblioteką.