„Książkowe bajanie” w bibliotece

Maski_2019_126 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się pierwsze literackie warsztaty twórcze pn. „Książkowe bajanie”, które są częścią projektu „Dziecięcy Festiwal Książki” realizowanego przez bibliotekę w ramach programu Partnerstwo dla książki. Z tej okazji dla najmłodszych przygotowano kilka niespodzianek.

Na rozpoczęcie warsztatów dzieci wysłuchały fragmentu książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”, który przeczytała im pani Ewa Ozdoba – pielęgniarka środowiskowa z Trzcinicy. Następnie najmłodsi mieli okazję poznać pracę pielęgniarki oraz zobaczyć, co znajduje się w jej torbie: strzykawki, ciśnieniomierz, aparat do mierzenie cukru czy ciśnienia i wiele innych rzeczy. Po krótkim pokazie stawiania baniek, dzieci wzięły udział w quizie literackim. Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor biblioteki – Renaty Gość oraz pani Ewy wspaniałe nagrody: książki oraz pisaki. Następnie dzieci zainspirowane afrykańskimi przygodami Kazika, zabrały się do pracy twórczej. Ich zadaniem było wykonanie za pomocą papieru oraz przeróżnych ozdób afrykańskich masek. Praca przebiegała wśród radosnych rozmów i śmiechów. Każda powstała maska jest inna i wyjątkowa. Można je podziwiać na wystawie w bibliotece. Na koniec dzieci poczęstowano cukierkami i soczkami.
Warsztaty są przygotowywane oraz przeprowadzane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Agnieszkę Kałkę. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Maski_2019_1

Maski_2019_2

Maski_2019_3

Maski_2019_4

Maski_2019_5

Maski_2019_6

Maski_2019_7