Krzysztof Petek w trzcinickiej bibliotece

Patek_2019_111 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się spotkanie z autorem książek dla młodzieży, dziennikarzem, detektywem, organizatorem wypraw i instruktorem survivalu – Krzysztofem Petkiem. W spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Książka – źródło inspiracji” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki wzięli udział uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielkami.
Autor w niezwykle ciekawy sposób opowiedział uczniom o wyprawach, które organizował po Polsce, Transylwanii, w Puszczy Amazońskiej oraz na Syberii i Kamczatce. Niezwykle fascynujące opowieści o mieszkańcach tamtych regionów, o ich kulturze, języku, o niespodziewanych i niebezpiecznych przygodach, bardzo zaciekawiły zebraną młodzież, która z zapartym tchem słuchała podróżnika. Autor książek swoje opowieści wzbogacił pokazem zdjęć wykonanych podczas swoich licznych wypraw w najdziksze zakątki świata. Na końcu pan Krzysztof opowiedział uczniom o zasadach i technikach samoobrony. Tłumaczył różnicę między walką, a samoobroną i podkreślał, że to ta druga świadczy o prawdziwej dojrzałości człowieka. Za pomocą ochotnika, nagrodzonego za swą odwagę książką, zademonstrował kilka prostych technik, pozwalających obronić się przed napastnikiem.
Uczniowie na koniec spotkania gromkimi oklaskami oraz kwiatkiem podziękowali podróżnikowi. Osobne podziękowania dla autora złożyła dyrektor biblioteki – Renata Gość.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patek_2019_1

Patek_2019_2