Koziołek Klemens z wizytą w trzcinickiej bibliotece

1Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitał niezwykły gość – mały pluszowy podróżnik o imieniu Klemens. Po przybyciu do  Trzcinicy, już przed wejściem do biblioteki, na tablicy ogłoszeń książnicy zapoznał się z jej bogatą ofertą kulturalną. Niezrażony zmęczeniem od razu przystąpił do zwiedzania naszej placówki.

W minioną niedzielę uczestniczył w koncercie Kwartetu Smyczkowego „Con Amabile”, gdzie miał okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni patriotycznych i muzyki  polskich seriali.  Podczas imprezy siedział na honorowym miejscu i nadzorował promocję folderu regionalnego „Podróże z książką”. Zwiedził również wystawę obrazów akrylowych Pani Barbary Krakowiak oraz wystawę pt. Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Za zgodą dyrektor książnicy Renaty Gość, Klemens z przyjemnością buszował po naszej bibliotece. Zwiedził salonik czasopism, gdzie przejrzał najnowsze numery „Świerszczyka”. Bawił się w kąciku dziecięcym, obejrzał wystawę prac wykonanych przez dzieci na zajęciach w bibliotece. Z uwagą przejrzał eksponaty znajdujące się w Izbie Pamięci. Ale najbardziej spodobało się Klemensowi w gabinecie pani dyrektor, gdzie się zadomowił i jak na razie nie wyraża chęci jego opuszczenia. To jeszcze nie koniec przygód Koziołka Klemensa w naszej bibliotece i wkrótce czekają na niego nowe atrakcje.

Akcja „Biblioteczne Podróże Koziołka Klemensa”  została wymyślona przez bibliotekarki z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. Koziołek Klemens Z tęsknoty  podróżuje po bibliotekach z całej Polski wraz ze swoim dziennikiem podróży, w którym spisuje swoje przygody.

Ciąg dalszy nastąpi…