Koziołek Klemens będzie świętował urodziny Kubusia Puchatka

DSCN2459 — kopiaKoziołek Klemens już nie potrafi doczekać się na dzieci uczestniczące w zajęciach kulturalno-edukacyjnych w bibliotece, by razem z nimi świętować kolejne Urodziny Kubusia Puchatka.

Tradycyjnie w październiku na całym świecie tysiące dzieci świętuje Urodziny Kubusia Puchatka. Postać niedźwiadka o bardzo ,,małym rozumku”, ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych już od ponad 90-ciu lat.  Postać Kubusia Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 r. Oprócz Puchatka, na jej kartach pojawili się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś. Pierwowzorem tego ostatniego bohatera był syn autora – Christopher Robin Milne. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy.  Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania – Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

DSCN2459 — kopia