Jesienne pejzaże z krasnalem Hałabałą

Jesienne_prace_122 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się warsztaty kulturalno-edukacyjne dla dzieci. Podczas zajęć dalej pozostajemy w tematyce jesiennej. Uczestnicy tym razem wysłuchali opowiadania Lucyny Krzemienieckiej „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” z książki „Z przygód krasnala Hałabały”. Przygody krasnala oraz jeży, który zabawami umilali sobie jesienne przygotowania do zimy bardzo zaciekawiły dzieci, tak więc mini quiz literacki przebiegł bardzo sprawnie. Zwycięzcy dostali lizaki, a wszyscy uczestnicy otrzymali także słodkie wafelki. Następnie dzieci zabawiły się w małych artystów i malowały farbami jesienne pejzaże. Nie używały przy tym pędzelków, ale patyczków higienicznych, dzięki czemu ich prace wyszły bardzo oryginalnie. Można je podziwiać na wystawie w bibliotece.

Jesienne_prace_1

Jesienne_prace_2