Jesienne drzewa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Jesienne drzewa 2020 18 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się literackie warsztaty twórcze dla dzieci. Tym razem tematem przewodnim zajęć była aktualna pora roku czyli jesień.

Na początek spotkania bibliotekarz Maria Tomalik przeczytała czytelnikom opowiadanie M. Jarockiej pt. „Łakomstwo Maurycego”, które pochodziło z książki „Tajemnice Starego Lasu”. Historia o przygodach małego niedźwiadka Maurycego okazała się ciekawa i zajmująca, więc dzieci nie miały problemów z odpowiadaniem na pytania w quizie literackim. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor Renaty Gość wspaniałe nagrody. Następnie przyszedł czas na pracę twórczą. Uczestnicy warsztatów za pomocą patyczków kosmetycznych, farbek, pisaków i pasteli malowały jesienne drzewa. W rezultacie powstały piękne i różnokolorowe prace przedstawiające drzewa w jesiennych barwach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości, które zabrały ze sobą do domu. Prace plastyczne dzieci można podziwiać na wystawie w gminnej bibliotece. Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowywane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik. Zadanie jest realizowane w ramach programu Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jesienne drzewa 2020 1

Jesienne drzewa 2020 2