Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy przyjęta do konkursu „Książki do zadań specjalnych”!Do konkursu zostało przyjętych 70 bibliotek z całej Polski. Przyjęte biblioteki otrzymają książkę Lai Aguilar pt. „Wolfgang (niezwyczajny)” wydaną przez Wydawnictwa Widnokrąg w ramach projektu „Książki do zadań specjalnych”.

Zadaniem bibliotek będzie przeprowadzenie zajęć dla dzieci i/lub młodzieży, inspirowanych tą książką, a następnie umieszczenie relacji w Internecie. Dodatkowo, trzy biblioteki, które przygotują najciekawsze, najbardziej oryginalne i atrakcyjne relacje ze spotkań, zostaną nagrodzone zestawem książek z projektu „Książki do zadań specjalnych” Wydawnictwa Widnokrąg.

Konkurs współorganizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg.