Dyplom Małego Czytelnika dla Wiktorii

Mla.Ksiazka.logoDzisiaj, 30 czerwca 2020 r. z rąk dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renaty Gość dwoje młodszych czytelników – Wiktoria, jak również Agata otrzymały dyplomy oraz nagrody w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” w edycji 2019/2020.

Zapraszamy dzieci do biblioteki, które jeszcze nie otrzymały dyplomów, a brały udział w programie!
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy oraz Fila Biblioteczna w Laskach realizowały już kilka odsłon kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyszło do biblioteki, otrzymywało w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdywały wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko poznało ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, którym jest biblioteka i zostało pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Dodatkowo biblioteka fundowała dla małych Czytelników, którzy zebrali komplet naklejek różnorodne nagrody.

Wiktoria_dyplom