Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy


Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był okazją do spotkania czytelniczego, jakie odbyło się 11 czerwca 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

W ramach już IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy została zorganizowana już po raz kolejny impreza czytelnicza dla młodszych czytelników. Przybyłych lektorów i dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Trzcinicy wraz z opiekunkami Anetą Jędrycą i Joanną Mikoś powitała dyrektor GBP w Trzcinicy, Renata Gość. Tym razem „Bajki i rymowanki Kubusia Puchata” dzieciom czytali: Romuald Trzepizur – wicewójt Gminy Trzcinica, Krystyna Chrobak – emerytowany nauczyciel, Cecylia Pilarska – kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach oraz specjalnie przybyłe na tą okazję klauny Czytajka i Bajka. W tym dniu cała biblioteka przemieniła się w Stumilowy Las, a mali czytelnicy z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań o Kubusiu Puchatku i jego Przyjaciołach. Po wysłuchaniu bajki pięknie ilustrowaną powieść dla Przedszkola, o dalszych przygodach Kubusia, z rąk lektorów odebrała nauczyciel Aneta Jędryca. Natomiast Renata Gość, członek Rady Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, wręczyła Dyplomu Uznania za życzliwość i wsparcie wszystkim zaproszonym gościom, jak również dla Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Trzcinicy oraz dla Zespołu Szkół w Trzcinicy.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały od dyrektor biblioteki gminnej słodycze oraz gadżety związane z akcją głośnego czytania, a klauny Czytajka i Bajka jeszcze długo zabawiały dzieci, rozdawały słodycze i baloniki, a po wspólnych zdjęciach udały się w dalszą podróż promować głośne czytanie oraz książki. Może znów kiedyś zawitają do trzcinickiej placówki…

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Od 1 do 7 czerwca 2009 r. trwał VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który był okazją do spotkania czytelniczego.

3 czerwca Filia Biblioteczna w Laskach zorganizowała kolejne spotkanie czytelnicze i wystawę pt. „Dzień chiński- literatura i kultura”. Organizatorem imprezy była Cecylia Pilarska – kierownik filii. Na spotkanie przybyły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej z wychowawczynią B. Jokiel i wysłuchały baśni chińskiej pt. „Wyspa słońca”, którą czytali zaproszeni goście: Grzegorz Hadzik- wójt gminy, Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, Elżbieta Kowalik – radna gminy, Zygmunt Podejma – sołtys Lasek, Barbara Urbańska – emerytowany nauczyciel, Zofia Kwaśniak – inspektor z Urzędu Gminy i C. Pilarska. Barbara Urbańska pomogła zorganizować wystawę i zapoznała dzieci z chińską kulturą i zwyczajami. Nie lada wyzwaniem dla młodych czytelników było posługiwanie się pałeczkami.  Z wielkim zainteresowaniem oglądali oni eksponaty przywiezione z Chin. Dzieci mogły dowiedzieć sie wielu nowych wiadomości  na temat zachowania się, zwyczajów rodzinnych, wierzeń oraz zabytków chińskich. Obejrzały zdjęcia nie tylko Pekinu i Szanghaju, ale również ilustrujące codzienne życie Chińczyków. Niezwykłe wrażenia dostarczyły uczestnikom książki z chińskimi znakami i wiadomości o specyfice tego pisma. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od wójta gminy oraz dyrektor biblioteki gminnej słodycze oraz gadżety związane z akcją głośnego czytania.

Lektorzy

Nauka posługiwania się pałeczkami.

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

10 i 17 czerwca 2008 r. w Filii Bibliotecznej w Laskach odbyły się spotkania czytelnicze, podczas których dzieciom z przedszkola, klasy O oraz kl. I czytali: Grzegorz Hadzik – wójt Gminy Trzcinica, Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – inspektor z Urzędu Gminy, Barbara Urbańska – emerytowany nauczyciel, Zofia Włodarczyk – pielęgniarka środowiskowa oraz Cecylia Pilarska – kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach., organizatorka spotkań w placówce filialnej. Zaproszeni lektorzy czytali małym czytelnikom bajki i baśnie Wioletty Piaseckiej – elbląskiej bajkopisarki, która na zaproszenie dyrektor biblioteki Renaty Gość na początku czerwca gościła w Trzcinicy. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane słodyczami.
3 czerwca 2008 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy odwiedziły dzieci z przedszkola w Trzcinicy Podczas wizyty maluchy zwiedzały placówkę i zapoznały się z charakterem pracy biblioteki. Z zaciekawieniem oglądały regały pełne książek. Dla większości maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką i książeczkami. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziła czytelnia internetowa i gry edukacyjne z Kubusiem Puchatkiem. Czas spędzony w bibliotece minął bardzo szybko i przedszkolaki wraz z otrzymanymi zakładkami do książek i słodką niespodzianką wróciły do przedszkola. Natomiast 18 czerwca do biblioteki zawitali uczniowie kl. III a wraz ze swoją opiekunką. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, poznali księgozbiór, katalogi, zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki. Na zakończenie spotkania czytelniczego wszyscy otrzymali gadżety od Fundacji ABCXXI “Cała polska czyta dzieciom” jak również dla miłośników książek Harrego Pottera czekała niespodzianka – egzemplarze V tomu książki J.K. Rowling.

Czytanie w Filii Bibliotecznej w Laskach

Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Dodaj komentarz