Bohaterowie z bajek tematem warsztatów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Bohaterowie bajek 2020 1Wczoraj, tj. 1 października br. tematem przewodnim literackich warsztatów twórczych dla dzieci byli bohaterowie z bajek. Uczestnicy na początku zajęć wysłuchali opowiadania pt. „Smerf Trojański”, które przeczytała bibliotekarz Maria Tomalik.

Historia była pouczająca, ponieważ łączyła w sobie popularną serię o przygodach niebieskich ludzików z mitologią grecką. Następnie na podstawie tekstu został przeprowadzony quiz literacki z atrakcyjnymi nagrodami. Po tej części zajęć, dzieci stanęły przed zadaniem wykonania wybranych przez siebie bohaterów z bajek. W tym celu wykorzystały przygotowane wcześniej dla nich: kolorowe kartki papieru, szablon do wycięcia, pisaki oraz pastele. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, dzięki czemu powstały przepiękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały słodycze, które zabrały ze sobą do domu. Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowywane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik. Natomiast w prowadzeniu zajęć pomagała również Marcelina Kuboszek – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Laskach. Zadanie jest realizowane w ramach programu: Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bohaterowie bajek 2020 1

Bohaterowie bajek 2020 2