Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

18 września 2008 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy, w ramach realizacji projektu „Książka, to ważna sprawa”, zorganizowała kolejne spotkanie autorskie z pisarzem dla dzie   i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.
W dwugodzinnym spotkaniu udział wzięło stu dwudziestu młodych czytelników (kl. IV i V) z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Zespołu Szkół w Laskach wraz ze swoimi opiekunami. Na początku spotkania wszystkich uczestników powitała Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, a następnie głos zabrał Grzegorz Hadzik, wójt Gminy Trzcinica.
Paweł Beręsewicz spotkanie autorskie rozpoczął od przekazania uczestnikom informacji o swojej pracy – pisarza. Autor jest znany z dobrego kontaktu z dziećmi, umiejętnego zachęcania uczestników do aktywnego wyrażania swoich opinii. Pomysły do książek pisarz czerpie ze swoich wspomnień, z obserwacji własnych dzieci, ich kolegów, a resztę po prostu wymyśla. Jego dobra rada dla tych co chcą pisać ”Róbcie notatki, gdy coś dobrego wam przyjdzie do głowy”. Pytań do autora było mnóstwo. Podczas drugiej części spotkania czytelnicy głosowali na najlepsze ich zdaniem zakończenie opowiadania o Kubie i przybyłej do klasy nowej uczennicy – Jadzi. Dyskusja była bardzo ożywiona, ale ostatecznie zwyciężyło zakończenie numer trzy, któremu uczniowie sami wymyślali tytuł. Ostatecznie, po głosowaniu, opowiadaniu nadano tytuł “Odprowadzajka”, jaki zaproponował Grzegorz Dubiel, uczeń kl Va ZS w Trzcinicy. Utwór ten, którego współautorem (wraz z czytelnikami Trzcinicy i Lasek) jest Paweł Beręsewicz powiększył zbiory biblioteki w Trzcinicy.
Podczas imprezy czytelniczej odbył się również quiz literacki, podczas którego laureaci otrzymali, jako nagrody – książki autorstwa Pawła Beręsewicza.
Paweł Beręsewicz jest autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, a także zajmuje się tłumaczeniem i leksykografią. Paweł Beręsewicz jest również współautorem i autorem kilku słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Współtworzył Wielki Słownik angielsko-polski i polsko-angielski PWN-Oxford. Pod jego redakcją powstał angielsko-polski i polsko-angielski internetowy Słownik umów prawnych i finansowych Getionary Contracts. Laureat wielu nagród i wyróżnień.
Na zakończenie spotkania czytelniczego Paweł Beręsewicz wpisał się do kroniki Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, Biblioteki Szkolnej w Trzcinicy oraz umieszczał też dedykacje w książkach.

Podczas spotkania

Dodaj komentarz